• Erdélyi Boróka időgazdálkodás előadása a PTE-n
    2019. NOVEMBER 19.

Sok szeretettel várunk minden munkatársunkat, leendő, jelenlegi és egykori PTE hallgatót és minden kedves érdeklődőt a Többet ésszel mint idővel! - Időgazdálkodás és hatékonyság a sikeres és élhető egyetemi évekért című előadásra!

• EFOP Konferencia 2019
    2019. NOVEMBER 14.

Tisztelt Érdeklődők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Európai Uniós Fejlesztéspolitikáért Felelős Államtitkársága nevében tisztelettel meghívom az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) éves konferenciájára, amelyre 2019. november 26-án, Pécsett kerül sor a Zsolnay Kulturális Negyed E78 épületében.

• Mester-M Díj • a kiemelkedő tanári teljesítmények díjazására
    2019. NOVEMBER 13.

A Mester-M Díj a fiatal tehetségeket felkészítő tanárok és edzők munkáját ismeri el.

• JUDO siker
    2019. NOVEMBER 11.

JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB)

2019. november 10. Budapest, UTE

A 2019. november 10-én Budapesten az ÚTE Horváth István judo termében megrendezett JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságon a Pécsi Tudományegyetemet 26 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. A profi kategóriában induló judokák mellett, erősítést jelentett amatőr kategóriában „rokonsportágunk”, a birkózás képviselőinek részvétele, valamint azon hallgatók szereplése is, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre.

• Hevesy György öröksége konferencia

• Pályázati Felhívás Erasmus+ Személyzeti Mobilitásra – 2019/2020

Tisztelt Kollégák!

A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2019/2020. tanévre adminisztratív (nem-oktatói munkakörben) dolgozók a mobilitási programban való részvételére.

• MesterVideó pályázat 2019
    2019. NOVEMBER 7.

A Magyar Államkincstár második alkalommal hirdeti meg országos pályázatát MesterVideó néven.

A pályázatra november 17-ig várják a videókat. A pályázat részletei a www.mestervideo-palyazat.hu  honlapon olvashatóak.

• Atom Fórum és Kiállítás 2019. Térségi Gasztro Fesztivál
    2019. NOVEMBER 5.

2019. November 5-7. kerül megrendezésre az Atom Fórum és Kiállítás 2019. – I. Regionális Társadalmi Fórum és Kiállítás a Zsolnay Kulturális Negyed E78 Kiállítótermében és Pirogránit udvarban.

• Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella
    2019. NOVEMBER 5.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella Edit, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Zalaegerszegi Képzési Központjának adjunktusa, képzési igazgatója.

Elismeréséhez szívből gratulálunk!

• Vízhiány 2019.
    2019. NOVEMBER 5.

A Tettye Forrásház Zrt. tájékoztatása alapján 2019. november 7-én (csütörtökön) 9:00-12:00 óra között a kar „A” épületében vízhiány lesz.

• Európai Trauma Tanfolyam
    2019. OKTÓBER 28.

Immáron XII. alkalommal Pécs ad otthont 2019.10.29-31. között az Európai Trauma Tanfolyamnak (ETC). Számos nemzetközi és hazai szakember választja ezt a kurzust tudásának bővítésére, mely Európa szerte elfogadott súlyos traumás sérült ellátásának algoritmusát mutatja be/tanítja meg a résztvevőknek.

• JUDO MEFOB 2019 FELHÍVÁS
    2019. OKTÓBER 25.

2019. november 10-én kerül megrendezésre a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB) judo sportágban Budapesten (ÚTE). Az indulni szándékozó hallgatóknak a Pécsi Küzdősport Egyesületben (PKSE) (Pécs, Siklósi út 4. felüljáró alatt) felkészítő edzésekre van lehetőség, melyet Romváry Attila judo edző tart.

• Gyászhír
    2019. OKTÓBER 25.

• Az Egészségtudományi Szakkollégium felvételt hirdet a 2019/2020-as tanévre
    2019. OKTÓBER 18.

• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Dr. Komáromy László emlékkonferencia
    2019. OKTÓBER 15.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.