• SPORTTUDOMÁNY AZ EGÉSZSÉG ÉS A TELJESÍTMÉNY SZOLGÁLATÁBAN
    2017. MÁJUS 29.

Pécs városa ad otthont XIV. Országos Sporttudományi Kongresszusnak a Magyar Sporttudományi Társaság, mint főszervező és a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, mint házigazda társrendező közös szervezésében.

• Dékáni Pályamunka pályázat – még lehet pályázni!
    2017. MÁJUS 10.

Benyújtásának módosított határideje:
    2017. június 12. 14 óra

Benyújtás helye:
    PTE ETK Tanulmányi Ügyfélszolgálat, Pécs, Mária u. 5-7.

• Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj
    2017. MÁJUS 25.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj a korábbiakban Köztársasági Ösztöndíjként került kiírásra.

• Dietetikus álláslehetőség
    2017. MÁJUS 19.

A Soproni Gyógyközpont Balfi Szanatóriumának konyhavezető helyettes és dietetikus munkakörbe keresek jelentkezőket.

• Erasmus+ pályázat adminisztratív munkatársak számára
    2017. MÁJUS 17.

Kedves Kollégák,

a mai nappal kiírásra került az Erasmus+ személyzeti mobilitási pályázat. Jelen levélben a pályázattal kapcsolatos tudnivalókat foglaljuk össze. Kérjük, hogy a teljes körű tájékozódás érdekében olvassák el a pályázati kiírást.

• ReFEEHS Project Structural Study Visit
    2017. MÁJUS 16.

Sikeresen zajlott a ReFEEHS projekt keretében megrendezésre került Structural Study Visit 2” elnevezésű esemény.

• Oklevélátadó Ünnepség - Pécs, Széchenyi tér
    2017. MÁJUS 12.

A PTE Egészségtudományi Kar 1989-es megalakulását követően 1993-ban adta ki az első egészségtudományi okleveleket nyári oklevélátadó ünnepség keretében. A kar legkiemeltebb ünnepén együtt ünnepelnek a frissen avatott egészségtudományi, sporttudományi, társadalomtudományi és szociális szakemberekkel és vendégeikkel a kar oktató és oktatást segítő kollégái is.

• PTE Innovációs Díj 2017
    2017. MÁJUS 9.

Örömmel értesítjük, hogy idén a Pécsi Tudományegyetem Innovációs Díj pályázatot hirdet meg az alábbi három kategóriában.

A díj célja olyan üzletileg is hasznosítható kutatási projektek elismerése, amelyekkel a Pécsi Tudományegyetem hozzájárulhat közvetlen környezete, Pécs és a Dél-dunántúli Régió gazdasági, társadalmi fejlődéséhez.

• Kós károly szülőföldkutató és honismereti tábor
    2017. MÁJUS 4.

Pályázati felhívás

Kós károly szülőföldkutató és honismereti tábor

50 fiatal részére

Időpont: 2017. augusztus 28. – szeptember 3.

• Májusi Janus Egyetemi Színház kínálat
    2017. ÁPRILIS 26.

A Janus Egyetemi Színház társulata Vilniuszba készül, ahol a Litván Nemzeti Dráma Színházban a Kőműves Kelement mutatja be május 12-én. A meghívás az őszi JESZ-es X. Nemzetközi Egyetemi Színházi Találkozó szerves folytatása. A litván szervezők a négy vilniuszi egyetemi színházi csoport és a JESZ mellett az USÁ-ból, Spanyolországból, Újvidék, Csehországból és Oroszországból fogadnak társulatot a Nemzetközi Egyetemi Színházi Fórumra. A vilniuszi előadás előtt és után is játsszuk itthon a mozgásszínházi oratóriumunkat, a Kőműves Kelement: május 6-án és május 18-án.

• International Spring - Európa Napok - Újvidéki nap: a PTE és az Újvidéki Egyetem közös programja
    2017. ÁPRILIS 26.

Április 28-án, pénteken bemutatkozik a Pécsi Tudományegyetem egyik legfontosabb stratégiai  partnere, a szerbiai Újvidéki Egyetem (University of Novi Sad). A programok során azonban nem csak az ottani tanulmányi lehetőségekkel ismerkedhetünk meg, hanem a hallgatók képeiből nyílik kiállítás a Tudásközpontban, valamint a PTE és Az UNS futsal csapatai is összemérik erejüket a PTE Ifjúság úti sportcsarnokában, este 17.00 órakor pedig a Művészetek és Irodalom Házában az UNS Művészeti Karának hallgatói adnak koncertet.

• Szakirányválasztás
    2017. ÁPRILIS 21.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán a szakirányválasztási eljárás:
    2017. április 24. 12:00 órától 2017. április 30. 23:00 óráig tart.

• Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
    2017. ÁPRILIS 13.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kíván a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának vezetése.

• XXIII. Kari TDK - Pécs eredmények
    2017. ÁPRILIS 07.

A TDK Konferencia időpontja: 2017. május 5-6. (péntek-szombat)

Helyszíne: PTE ETK Pécs, Vörösmarty u. 4.

• „Védd a Föld bolygót! Öltözz zöldbe!”
    2017. ÁPRILIS .

A „Zöld Egyetem” program magában foglalja az épített környezetet, a környezet-tudatos üzemeltetést, az ehhez kapcsolódó attitűdök kialakítását. Az elmúlt években, számos, a „zöld gondolat” jegyében született ötlet és program népszerűsítette a környezettudatos magatartást a PTE-n és karunkon is.

• VI. Interdiszciplináris Doktorandusz Konferencia
    2017. MÁRCIUS 28.

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata idén hatodik alkalommal rendezi meg nemzetközi, számos tudományterületet átfogó szakmai programját.

• Erasmussal külföldre? Most pályázz!
    2017. MÁRCIUS 21.

Ne maradj le életed lehetőségéről! Utazz és tanulj külföldön Erasmus pályázattal.

• NYELVTANFOLYAM 1., 2. ÉS 3. ÉVES HALLGATÓKNAK
    2017. MÁRCIUS 20.

Jelentkezési határidő meghosszabbítva 2017.04.02-ig.

• III. SkillsHungary Nemzeti Válogató Verseny
    2017. MÁRCIUS 14.

A III. SkillsHungary Nemzeti Válogató Verseny Ápolás és Gondozás kategória döntőjén 3 első helyezést osztottak ki.

• PÁLYÁZATI FELHÍVÁS református támogató szolgálat vezetői posztjának betöltésére
    2017. MÁRCIUS 14.