• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Dr. Komáromy László emlékkonferencia
    2019. OKTÓBER 15.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.

• II. Sport, Egészség, Karrier konferencia
    2019. OKTÓBER 10.

• Új dimenziók és generációs ugrás a hadviselésben - konferencia meghívó
    2019. OKTÓBER 10.

• MESZK Területi Szakmai Verseny ETK-s siker
    2019. OKTÓBER 7.

Immár negyedik alkalommal a PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ ad otthont a MESZK területi szakmai versenyének. Hasonlóan a tavalyi évhez, a képzési központunk csapata is vállalta a megmérettetést és örömünkre szolgált, hogy I. helyezést értek el a versenyen:

• A PTE ETK oktatója lett az ,,Év Tudományos Dietetikusa
    2019. OKTÓBER 7.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége 2019. szeptember 28-án rendezte XXI. Szakmai Konferenciáját, ahol Kubányi Jolán, az MDOSZ elnöke dr. Raposa László Bence dietetikus, karunk adjunktusa részére átadta a táplálkozástudomány területén végzett kiemelkedő tudományos és szakmai tevékenységéért az ,,Év Tudományos Dietetikusa" díjat.

• IX. TUDOMÁNYOS FÓRUM felhívás | 9th SCIENTIFIC FORUM
    2019. OKTÓBER 4.

PTE ETK Egészségtudományi Doktori Iskola és az MTA TAB Egészségtudományi Munkabizottság IX. TUDOMÁNYOS FÓRUMA,

PAB Székház (Pécs, Jurisics M. út 44.) 2019. november 15. (péntek) 14.00 óra

• BSc ösztöndíj felhívás
    2019. SZEPTEMBER 20.

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ Nyílt Pályázatot Hirdet ápoló-, mentőtiszt-, védőnő-, dietetikus-, gyógytornász-fizioterapeuta-, szülésznő-, népegészségügyi ellenőr-, dentálhigiénikus-, egészségügyi szervező-, vagy orvosi diagnosztikai analitikus, BSc szakképzésben résztvevő hallgatók számára.

• MESZK Szakmai díj
    2019. SZEPTEMBER 18.

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az egészségügy területén kifejtett kiemelkedő szakmai és közösségépítő szakdolgozói tevékenység elismeréseként 2006-ban Szakmai Díj-at alapított.

• Demonstrátori ösztöndíj 2019/2020 tanév elbírálás
    2019. SZEPTEMBER 17.

Elbírálásra került a Demonstrátori Ösztöndíj pályázat. A 2019/2020-as tanévben az alábbi hallgatók látnak el demonstrátori feladatot:

• Verseny ápoló hallgatóknak

• Osztrák-Magyar Tudományos és Oktatási Kooperációs Akcióprogram
    2019. SZEPTEMBER 16.

Az Osztrák Tudományos és Kutatásügyi Minisztérium, valamint a Magyar Művelődési és Közoktatási Minisztérium a Magyar Köztársaság és az Osztrák Köztársaság között megkötött 1976. május 19-től 1990. február 25-ig érvényes kulturális egyezmény 26. paragrafusa alapján folytatott vegyesbizottsági ülés folyamán 1990 februárjában megalakította az “Osztrák-Magyar Tudományos és Oktatási Kooperációs Akcióprogramot”, amely az Ausztria és Magyarország közötti tudományos élet és a felsőoktatás kapcsolatainak elmélyítését szolgálja.

• Áramszünet - Kaposvár
    2019. SZEPTEMBER 16.

A Kaposvári Képzési Központban az északi épületszárnyban nincs áram, melynek következtében a telefonközpont és az internet szolgáltatás is leállt tehát a kollégák sem vezetékes telefonon sem internetes szolgáltatásokon keresztül nem érhetőek el .

• PTE hírlevél - 2019. szeptember
    2019. SZEPTEMBER 13.

• Erasmus+ pályázat 2019/2020
    2019. SZEPTEMBER 10.

Kedves Hallgatók!

Kiírásra került az Erasmus+ tanulmányi és szakmai mobilitási program pótpályázata, melyet az alábbi linken érhetnek el:

• PTE Kriszbacher Ildikó Ösztöndíj
    2019. SZEPTEMBER 10.

A PTE idén is meghirdeti tehetséges, szakterületükön legkiválóbb hallgatói számára a PTE Kriszbacher Ildikó Ösztöndíjat (KIÖ).

• MedPécs2019 Konferencia felhívás
    2019. SZEPTEMBER 9.

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata idén második alkalommal rendezi meg a Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences (MedPECS 2019) elnevezésű tudományos konferenciát.

• Mentési verseny - eredmény
    2019. SZEPTEMBER 9.

Az Országos Mentési versenyem a szombathelyi mentőtiszt hallgatóink 2. helyezést értek el , a Mentőtiszt- és orvostanhallgatói kategóriában.