• Egyéni kiválósági díj
    2018. DECEMBER 15.

A Konfuciusz Intézetek 13. Nemzetközi Konferenciáján - 2018 december 4-5., Chengdu egyéni kiválósági díjat vehette át karunk egyetemi tanára, a PTE rektorhelyettese, dr. Betlehem József

• Specializációválasztás eredményei 2018/2019. tanév I. félév
    2018. DECEMBER 15.

Tisztelt Hallgatónk!

Ezúton tájékoztatom a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Kari Tanácsa által elfogadott irányadó kapacitásokról.

• A Tempus Közalapítvány Campus Mundi ösztöndíjra vonatkozó pályázatot hirdet felsőoktatási hallgatók számára
    2018. DECEMBER 11.

Ezúton szeretnénk tájékoztatni egy olyan hallgatói pályázati lehetőségről, mely Stipendium Hungaricum országokban megvalósítható részképzésre, magyar hallgatóknak szól – így a Stipendium Hungaricum országok vonatkozásában a fogadás mellett küldeni is tudnak hallgatókat, ezzel esetlegesen intézményközi kapcsolatokat is építve.

• NYÍLT NAPOK 2019
    2018. DECEMBER 7.

Célunk, hogy a nyílt napon megismertessük az érdeklődőket képzéseinkkel, ízelítőt kapjanak arról, hogy milyen demonstrációs és oktatástechnikai eszközökkel dolgozunk, hol zajlik az oktatás, találkozzanak a leendő hallgatótársakkal és az oktatókkal. Kipróbálhatják az oktatásban használt demonstrációs eszközöket, feltehetik kérdéseiket leendő hivatásukról.

• Felhívás és értesítő: orvos-muzsikus koncert
    2018. DECEMBER 7.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 előtt kezdett hallgatók részére 2019. 2.
    2018. DECEMBER 7.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 után kezdett hallgatók részére 2019. 2.

• NEMZETKÖZI EGYÜTTMŰKÖDÉS A SPORT ÉS A GYERMEKEK BIZTONSÁGA JEGYÉBEN
    2018. DECEMBER 7.

Hivatalosan is aláírásra került az Európai Judo Szövetség (EJU), a Magyar Judo Szövetség (MJSZ), valamint a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kara (PTE ETK) közötti együttműködési megállapodás.

• NEPTUN leállás 2018. december
    2018. DECEMBER 4.

Az elektronikus tanulmányi rendszer optimális működéséhez a rendszer hátterében futó, illetve azt támogató alkalmazások rendszeres frissítése szükséges. A rendszer frissítésére a PTE-n a tanulmányi rendszer bevezetése óta nem került sor.

• Michalicza-ösztöndíj pályázási lehetőség 2018.12.15-ig
    2018. DECEMBER 3.

Ezúton tájékoztatjuk az ápolás mesterképzési szakra felvételt nyert hallgatóinkat, hogy a Michalicza-ösztöndíj pályázási lehetőségre 2018. december 1-15. között van lehetőség.

• JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB)
    2018. NOVEMBER 29.

A 2018. november 10-én Budapesten az ÚTE Horváth István judo termében megrendezett JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságon a Pécsi Tudományegyetemet 19 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. Az Egészségtudományi Kart Duday Csenge, Hóka Fanni, Boros Bence (ETK-TTK) és Tímár Richárd képviselte.

• Tájékoztató a vizsgaidőszakról

Tisztelt Hallgatónk!

A 2018/2019. tanév I. félévének vizsgaidőszakával kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatom.

• Tájékoztatás áramszünetről
    2018. NOVEMBER 29.

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2018. december 14-én (péntek) az EON a pécsi Vörösmarty utcában hálózatfejlesztési munkálatokat folytat.  A munkavégzés és az oktatás zavartalansága érdekében a kar „A” épületének folyamatos áramellátása aggregátor segítségével biztosítva lesz.

• PTE ETK III. Kari TDK Meghallgatás
    2018. NOVEMBER 26.

• Karácsonyi koncert meghívó 2018
    2018. NOVEMBER 22.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

• Szent Márton napi jótékonysági vásár
    2018. NOVEMBER 16.

A PTE ETK Szombathelyi Képzési Központja, a Hallgatói Önkormányzat és a PTE SZESZI Szent-Györgyi Albert Tagintézménye idén is megrendezte hagyományos Márton napi jótékonysági vásárát, 2018. november 15-én, a Központ 115-ös termében.

• Pályázati felhívás honvédségi ösztöndíjra
    2018. NOVEMBER 14.

A Mészáros Lázár ösztöndíjat elnyert hallgatókkal köthető ösztöndíjszerződésekről, valamint az ösztöndíjak folyósításának rendjéről szóló 45/2017. (VIII. 31.) HM utasítás (a továbbiakban Ut.) alapján a katonai oktatást is folytató intézményekben nem megszerezhető végzettséget igénylő beosztások feltöltése érdekében - a korábban megjelent pályázat során nem teljesült igényekre vonatkozóan - Magyarország honvédelmi minisztere pályázatot hirdet a Honvédelmi Minisztérium által folyósított ösztöndíj elnyerésére.

• SPORTKONFERENCIA ÉS EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁS A TÁSI ÉS A PTE ETK KÖZÖTT
    2018. NOVEMBER 13.

Pécsett kerül megrendezésre 2018. november 16-17. között az I. Sporttudományi Konferencia. A rendezvény házigazdája a város több évtizedes múltra visszatekintő sportiskolája – a TÁSI-ként ismert – Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola (Cserepka Iskola). A konferencia társszervezője a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kara (PTE ETK).

• Konferencia meghívó - városi egészség
    2018. NOVEMBER 9.

• Szombati munkarend 2018. NOVEMBER 10.
    2018. NOVEMBER 8.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a kar vezetőségének döntése értelmében 2018. november 10-én (szombaton) Pécsett és a képzési központokban is az adminisztratív kollégák esetében a munkaidő 12.00 óráig tart (amennyiben az oktatást és a zárthelyi dolgozatok zavartalan lebonyolítását hátrányosan nem befolyásolja), az ezt követő időszakra a jelenléti ívben az IT (igazolt távollét) bejegyzést kérjük feltüntetni.