• Erdélyi Boróka időgazdálkodás előadása a PTE-n
    2019. NOVEMBER 19.

Sok szeretettel várunk minden munkatársunkat, leendő, jelenlegi és egykori PTE hallgatót és minden kedves érdeklődőt a Többet ésszel mint idővel! - Időgazdálkodás és hatékonyság a sikeres és élhető egyetemi évekért című előadásra!

• EFOP Konferencia 2019
    2019. NOVEMBER 14.

Tisztelt Érdeklődők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Európai Uniós Fejlesztéspolitikáért Felelős Államtitkársága nevében tisztelettel meghívom az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) éves konferenciájára, amelyre 2019. november 26-án, Pécsett kerül sor a Zsolnay Kulturális Negyed E78 épületében.

• Mester-M Díj • a kiemelkedő tanári teljesítmények díjazására
    2019. NOVEMBER 13.

A Mester-M Díj a fiatal tehetségeket felkészítő tanárok és edzők munkáját ismeri el.

• Hevesy György öröksége konferencia
    2019. NOVEMBER 7.

• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.

• PTE hírlevél - 2019. szeptember
    2019. SZEPTEMBER 13.

• World Robot Olympiad™ LEGO robotépítési és -programozási verseny
    2019. MÁRCIUS 25.

Az Edutus Egyetem idén 6. alkalommal rendezi meg Magyarországon a Word Robot Olympiad™ LEGO® robotépítési és -programozási, államilag támogatott tanulmányi versenyt. A 2019-es versenyszezon témája: Smart Cities.

• Művész Péntek a PTE szervezésében
    2019. MÁRCIUS 14.

Egy péntek délután, egy program, melynek során megismerhetjük és kipróbálhatjuk a művészet sokszínűségét.

• Felvételi határidő meghosszabbítva!
    2019. FEBRUÁR 13.

Tisztelt Felvételizők!

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása alapján technikai okokból két nappal tovább, azaz 2019. február 17-én éjfélig nyújthatók be a jelentkezések az E-felvételiben a 2019. szeptemberben induló képzésekre.

• Felhívás - Koalíció Gyakornoki Program 2019
    2019. FEBRUÁR 13.

A John N. Lauer Vezetőképző Program célja, hogy angolul beszélő, jól képzett, magyarországi és határon túli magyar fiatalokat megismertessen az amerikai kongresszusi hivatalok, vagy kapcsolódó intézmények működésével, ezáltal motiválva őket közszolgálati tevékenység vállalására saját származási helyükön.

• Az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában hoznak létre kiválósági központot
    2019. FEBRUÁR 12.

• A szűk elitben a PTE a világ zöld egyetemeit rangsoroló listán
    2019. JANUÁR 17.

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) idén a 140. helyre került a regisztrált 719 egyetem között a világ környezettudatos felsőoktatási intézményeit rangsoroló listán. A tavalyi eredményhez képest ez 39 pozíciónyi előrelépést jelent a pécsi egyetem számára, és ezzel a második „legzöldebb” magyar egyetem az összevetés szerint.

• Felhívás és értesítő: orvos-muzsikus koncert
    2018. DECEMBER 7.

• Indulhat a PTE újabb nagyvolumenű fejlesztése
    2018. OKTÓBER 19.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Modern Városok Program keretén belül a Pécsi Tudományegyetem (PTE) fejlesztése. Az Egészségtudományi Kar beruházásának közbeszerzési eljárása eredményesen lezárult, és a mai napon megkötött kivitelezői szerződéssel kezdetét veszi az egyetemfejlesztési program belvárosi campus projektelemének megvalósítása.

• XXIX. Országos Szülésznő-Védőnő-Gyermekápoló Konferencia
    2018. OKTÓBER 16.

2018. november 22-23.

• JUDO MEFOB felhívás 2018
    2018. OKTÓBER 10.

2018. november 10-én kerül megrendezésre a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB) judo sportágban Budapesten (ÚTE). Az indulni szándékozó hallgatóknak a Pécsi Küzdősport Egyesületben (PKSE) (Pécs, Siklósi út 4. felüljáró alatt) felkészítő edzésekre van lehetőség, melyet Romváry Attila judo edző tart.

• Csomagolásmentes hét a Pécsi Tudományegyetem szervezésében
    2018. SZEPTEMBER 27.

• Válj hallgatói mentorrá!
    2018. SZEPTEMBER 27.

Ha könnyen megtalálod a közös hangot másokkal és elkötelezetten szeretnél segíteni hallgatótársaidnak, várjuk jelentkezésed!