• Tájékoztatás beiratkozáshoz, nyilatkozattétel a magyar állami ösztöndíj feltételeinek vállalásáról
    2020. JÚLIUS 29.

• Pannon Tudományos Nap 2020 FELHÍVÁS
    2020. MÁJUS 20.

A Veszprémi Akadémiai Bizottság és a Pécsi Akadémiai Bizottság közös szándékkal tervezi, hogy 2020. október 14-én - a vírushelyezet függvényében - megrendezi a népszerű és sikeres Pannon Tudományos Nap (PTN) c. konferenciát a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszán.

• Önkéntességi felhívások
    2020. MÁRCIUS 20.

Kedves Egyetemi Polgárok!

A Koronavírus terjedése az egészségügyi ellátó rendszerre és a szakdolgozókra komoly terhelést ró. Közös érdekünk, hogy összefogva segítsük a fertőzés terjedésének lassulását, az operatív törzs által tett javaslatokat betartsuk.

• A PTE Utazó Nagykövete pályázat
    2020. FEBRUÁR 13.

A PTE Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatósága  a PTE Szenátus által 2016 novemberében elfogadott Nemzetköziesítési Program keretében 2020. évre meghirdeti az „A PTE Utazó Nagykövete” elnevezésű pályázatot.

• XXVII. Országos Szülésznői Konferencia 2020. május 14-16 Lillafüred
    2020. JANUÁR 22.

Tisztelt Kolléganők, Kollégák!

Nagy öröm számunkra, hogy a XXVII. Országos Szülésznői Konferenciát több mint 20 év után újra a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztálya rendezheti 2020. május 14-16. között, Lillafüreden a Hunguest Hotel Palotában.

• OFKD felhívás
    2020. JANUÁR 3.

Örömmel tájékoztatjuk, hogy a XVII. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia (OFKD) online regisztrációs felülete a mai nappal megnyílt és várja a konferencia iránt érdeklődő hallgatók jelentkezését.

• FIGYELEM! Kutatásban való részvételi lehetőség ÉRTÉKES nyereményekért!
    2019. NOVEMBER 25.

Kedves Érdeklődő!

A Pécsi Tudományegyetem Pszichológia Intézetében egy új kísérleti játék tesztelése zajlik, melyben most Te is részt vehetsz. A kutatás célja, hogy górcső alá vegyük a csoporton belüli, illetve a csoportok közötti viselkedés sajátosságait, melynek érdekében 8 fős csoportokat invitálunk az Intézetbe.

• Erdélyi Boróka időgazdálkodás előadása a PTE-n
    2019. NOVEMBER 19.

Sok szeretettel várunk minden munkatársunkat, leendő, jelenlegi és egykori PTE hallgatót és minden kedves érdeklődőt a Többet ésszel mint idővel! - Időgazdálkodás és hatékonyság a sikeres és élhető egyetemi évekért című előadásra!

• EFOP Konferencia 2019
    2019. NOVEMBER 14.

Tisztelt Érdeklődők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Európai Uniós Fejlesztéspolitikáért Felelős Államtitkársága nevében tisztelettel meghívom az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) éves konferenciájára, amelyre 2019. november 26-án, Pécsett kerül sor a Zsolnay Kulturális Negyed E78 épületében.

• Mester-M Díj • a kiemelkedő tanári teljesítmények díjazására
    2019. NOVEMBER 13.

A Mester-M Díj a fiatal tehetségeket felkészítő tanárok és edzők munkáját ismeri el.

• Hevesy György öröksége konferencia
    2019. NOVEMBER 7.

• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.

• PTE hírlevél - 2019. szeptember
    2019. SZEPTEMBER 13.

• World Robot Olympiad™ LEGO robotépítési és -programozási verseny
    2019. MÁRCIUS 25.

Az Edutus Egyetem idén 6. alkalommal rendezi meg Magyarországon a Word Robot Olympiad™ LEGO® robotépítési és -programozási, államilag támogatott tanulmányi versenyt. A 2019-es versenyszezon témája: Smart Cities.

• Művész Péntek a PTE szervezésében
    2019. MÁRCIUS 14.

Egy péntek délután, egy program, melynek során megismerhetjük és kipróbálhatjuk a művészet sokszínűségét.

• Felvételi határidő meghosszabbítva!
    2019. FEBRUÁR 13.

Tisztelt Felvételizők!

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása alapján technikai okokból két nappal tovább, azaz 2019. február 17-én éjfélig nyújthatók be a jelentkezések az E-felvételiben a 2019. szeptemberben induló képzésekre.

• Felhívás - Koalíció Gyakornoki Program 2019
    2019. FEBRUÁR 13.

A John N. Lauer Vezetőképző Program célja, hogy angolul beszélő, jól képzett, magyarországi és határon túli magyar fiatalokat megismertessen az amerikai kongresszusi hivatalok, vagy kapcsolódó intézmények működésével, ezáltal motiválva őket közszolgálati tevékenység vállalására saját származási helyükön.

• Az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában hoznak létre kiválósági központot
    2019. FEBRUÁR 12.