• Tanulmányi úton a protonterápiás központban
    2019. MÁRCIUS 13.

A PTE ETK KKK Képalkotó Diagnosztikai Tanszék szervezésében tanulmányút került megvalósításra, közel 20 fő részvételével (hallgatók és oktatók közös programjaként) a Wiener Neustadt Medaustron GMBH. látogatása céljából, ami nemzetközi szinten is egyedülálló protonterápiás központként funkcionál.

• Siker az Európai Radiológiai Kongresszuson (European Congress of Radiology - ECR)
    2019. MÁRCIUS 11.

Kedves András a Kaposvári Képzési Központban végzett radiográfusként, jelenleg szakoktatóként dolgozik a Diagnosztikai Intézetnél.

A kutatási anyagát 2019. március 1-jén Bécsben adta elő.

• Víz világnapi egyetemi videó pályázat
    2019. MÁRCIUS 11.

A TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem a Zöld Egyetem Program keretében videópályázatot hirdet a PTE hallgatói részére. A három legjobb alkotás pénzdíjazásban részesül. A pályázat célja a víz világnapjához kapcsolódóan ráirányítani a figyelmet a közműves ivóvíz- és szennyvízszolgáltatás városi életben betöltött, mára teljesen természetessé vált, nélkülözhetetlen szerepére.

• Az eltérő fejlődés tünetei és a mozgásterápiák jelentősége konferencia
    2019. MÁRCIUS 11.

2019. május 10-én Kecskeméten kerül megrendezésre utolsó alkalommal „Az eltérő fejlődés tünetei és a mozgásterápiák jelentősége” című konferencia.

• A Nemzetközi Nőnap alkalmából – a kar vezetősége nevében – szeretettel köszöntjük a Hölgyeket!
    2019. MÁRCIUS 8.

• PTE ETK sportsiker – Major Veronika gyógytornász hallgató
    2019. MÁRCIUS 6.

Még most is alig hiszi el Major Veronika, hogy világcsúccsal és aranyéremmel szerzett olimpiai kvótát – bár az újdelhi világkupaverseny sport- és légpisztolyos döntőjében is úgy érezte, bármire képes.

• II. ETK KARRIER PIZZA
    2019. MÁRCIUS 6.

Mi kell a sikerhez, hogyan építsük fel karrierünket, mitől leszünk boldogok és elégedettek a szakmánkban és azon túl?

• VÉRADÁS 2019. MÁRCIUS
    2019. MÁRCIUS 6.

Kedves Hallgatóink és Kollégáink!

A Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete véradást szervez a PTE Egészségtudományi Karon, melyre szeretettel várnak minden kedves véradót!

• Jótékonysági fotózás
    2019. MÁRCIUS 5.

Szombathelyi Képzési Központunk és a SZESZI közössége jótékonysági fotózáson vett részt. A befolyt összeggel a Déméter ház működését támogatták.

• PTE ETK XXV. TDK Konferencia Első felhívás
    2019. MÁRCIUS 1.

A TDK Konferencia időpontja:

2019. május 10-11. (péntek-szombat)

Helyszíne:

PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ, 8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi út 33.

Az absztraktok feltöltésének határideje:

2019. április 3. 24.00 óra

• EFISZ pályázat
    2019. MÁRCIUS 1.

Az EFISZ „Elektronikus Fizetési Megoldások” címmel – a pályázati kiírásban meghatározott témakörökben – ötletpályázatot hirdet a hazai felsőoktatási képzésben résztvevő hallgatók számára.

• Kézzelfogható segítség a szakdolgozatodhoz tréning
    2019. MÁRCIUS 1.

Irodalomkutatás technikái; Hogyan keressünk szakirodalmat; A hazai és a nemzetközi adatbázisokban való eligazodás; Könyvtárhasználat; Irodalomjegyzék

• ETK ARCA FOTÓZÁS
    2019. FEBRUÁR 28.

Kipróbálnád magad egy igazi profi fotózáson?

Szeretnél a kari kiadványokban szerepelni?

Szeretnél a kart népszerűsítő kampányok reklám arca lenni?

Jelentkezz!!

• Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozó
    2019. FEBRUÁR 28.

• A PTE EHÖK meghirdeti a 2019-es „A PTE HANGJA” TEHETSÉGKUTATÓ versenyét!
    2019. FEBRUÁR 27.

18 éves kortól, PTE hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók, (hobbi) zenészek és énekesek jelentkezését várjuk, akik bár-zenét, jazzt, latin-amerikai zenét, popzenét, musicalt, operettet játszanak, énekelnek, és szívesen megmérettetnék magukat!

• PTE ETK sportsiker
    2019. FEBRUÁR 26.

Major Veronika II. éves gyógytornász hallgatónk sportlövő világcsúccsal szerzett világkupa-aranyérmet!

• Biztonságpolitikai konferencia – felhívás
    2019. FEBRUÁR 26.

A Honvéd Vezérkar Tudományos Kutatóhely 2014-ben kezdte meg működését. Az elmúlt 5 évben számos tudományos konferenciát rendezett biztonságpolitikát érintő témakörökben, melyek kedvező hazai és nemzetközi visszhangot kaptak, így egyre nagyobb érdeklődés övezi a szimpóziumokat.

• PTE szerződései által biztosított hallgatói ösztöndíjak
    2019. FEBRUÁR 21.

Tandíjmentes,  tengerentúli tanulmányi lehetőségek!

• Felvételi határidő meghosszabbítva!
    2019. FEBRUÁR 13.

Tisztelt Felvételizők!

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása alapján technikai okokból két nappal tovább, azaz 2019. február 17-én éjfélig nyújthatók be a jelentkezések az E-felvételiben a 2019. szeptemberben induló képzésekre.

• Felhívás - Koalíció Gyakornoki Program 2019
    2019. FEBRUÁR 13.

A John N. Lauer Vezetőképző Program célja, hogy angolul beszélő, jól képzett, magyarországi és határon túli magyar fiatalokat megismertessen az amerikai kongresszusi hivatalok, vagy kapcsolódó intézmények működésével, ezáltal motiválva őket közszolgálati tevékenység vállalására saját származási helyükön.