ETK Jazz Dance Tánccsoport sikerei

2024. MÁRCIUS 13. Hírek Kari hírek

Az ETK Jazz Dance Tánccsoport 2023. januárjában kezdte meg működését. Az együttes célja, a tehetséggondozás, valamint összefogni a táncot és a művészi mozgást kedvelő hallgatókat. Az együttes az egyetemi rendezvényeken való megjelenések mellett számos egyetemi és hazai versenyeken méri össze erejét majd a műfaj többi képviselőjével. A csapat fő stílusa és profilja a kortárs modern tánc, melyet akrobatikai, valamint látvány és show elemekkel igyekeznek megfűszerezni. A csapat tagjai, pécsi központunk első, másod és harmad éves rekreáció szakos hallgatóiból áll. Felkészítő tanáruk és koreográfusuk Kovácsné Dr. Bobály Viktória, a PTE ETK Fizioterápiás és Sporttudományi Intézet adjunktusa.

Nagy örömmel számolunk be arról, hogy az ETK Jazz Dance 2024.03.09.-én a RITMO Sporttánc Egyesület által szervezett országos tánciskolás és formációs versenyén kezdte meg ez évi versenyszezonját. A csapat számára igazi "aranyesővel" zárult a megmérettetés. Négy koreográfiával indultak melyeket modern és kortárs tánc duett kategóriában, modern tánc kiscsoport kategóriában, valamint kortárstánc nagy formáció kategóriában indítottak. A csapat pedig minden verseny számával arany minősítéssel zárhatta a versenyt. Külön büszkeség számukra, hogy a kortárs tánc nagyformáció kategóriában maximális bírói pontszámmal léphettek a dobogó legfelső fokára. A táncosok számára azonban nincs megállás, hiszen már meg is kezdték a felkészülést következő versenyükre, a MEFOB-ra, mely idén Győrben kerül megrendezésre.

Gratulálunk a tánccsoportnak és köszönjük Kovácsné Dr. Bobály Viktóriának a csoport felkészítésében való közreműködést!