• Maszkhasználat a Pécsi Tudományegyetemen
    2021. SZEPTEMBER 10.

• Pedagógusnapi kitüntetések, elismerések
    2021. JÚNIUS 11.

• A PTE a legjobb hazai egyetem a Times Higher Education legfrissebb rangsorában!
    2021. ÁPRILIS 22.

Az előkelő 201-300. pozícióba rangsorolták a Pécsi Tudományegyetemet (PTE) a londoni központú, tekintélyes Times Higher Education (THE) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott nemzetközi rangsorában. A PTE ezzel a helyezésével a legjobb magyar egyetem lett a 94 ország több mint 1000 egyetemét rangsoroló összevetésben.

• Magyar érdemrend kitüntetések egyetemünkön és a karon
    2021. MÁRCIUS 16.

Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából, a miniszterelnök előterjesztésére kitüntetéseket adományozott.

• Oktatásban a PTE a legjobb
    2021. MÁRCIUS 12.

• Klímavédelmi kampány a PTE-n!
    2021. MÁRCIUS 3.

• Irány a PTE! Kultúrfeszt - 2021.01.25-2021.01.29
    2021. január 21.

2021. január 25-29. között a Pécsi Tudományegyetem online, beiskolázást segítő programsorozatot hirdet, „Irány a PTE! Kultúrfeszt” címmel

• A PTE Magyarország legzöldebb egyeteme
    2020. DECEMBER 17.

Kedves Munkatársunk! Kedves Hallgatónk!

Nagy örömmel tájékoztatjuk arról, hogy a Zöld Egyetem Programban a világ zöld egyetemeinek rangsorában a Pécsi Tudományegyetem lett a „legzöldebb” magyar egyetem.

• 45 elkötelezett hallgatóra lehet büszke a PTE
    2020. NOVEMBER 2.

45 hallgató vállalt önkéntes tevékenységet az Országos Mentőszolgálat szervezésében a lakossági COVID-19 mintavételezés támogatásában.

• Konferencia felhívás - MedPECS2020
    2020. AUGUSZTUS 3.

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata az idei évben harmadik alkalommal rendezi meg a „MedPECS2020 – Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences” elnevezésű tudományos konferenciát 2020. október 16-17-én az előzetes tervek szerint a Szentágothai János Kutatóközpontban.

• Tájékoztatás beiratkozáshoz, nyilatkozattétel a magyar állami ösztöndíj feltételeinek vállalásáról
    2020. JÚLIUS 29.

• Pannon Tudományos Nap 2020 FELHÍVÁS
    2020. MÁJUS 20.

A Veszprémi Akadémiai Bizottság és a Pécsi Akadémiai Bizottság közös szándékkal tervezi, hogy 2020. október 14-én - a vírushelyezet függvényében - megrendezi a népszerű és sikeres Pannon Tudományos Nap (PTN) c. konferenciát a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszán.

• Önkéntességi felhívások
    2020. MÁRCIUS 20.

Kedves Egyetemi Polgárok!

A Koronavírus terjedése az egészségügyi ellátó rendszerre és a szakdolgozókra komoly terhelést ró. Közös érdekünk, hogy összefogva segítsük a fertőzés terjedésének lassulását, az operatív törzs által tett javaslatokat betartsuk.

• A PTE Utazó Nagykövete pályázat
    2020. FEBRUÁR 13.

A PTE Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatósága  a PTE Szenátus által 2016 novemberében elfogadott Nemzetköziesítési Program keretében 2020. évre meghirdeti az „A PTE Utazó Nagykövete” elnevezésű pályázatot.

• XXVII. Országos Szülésznői Konferencia 2020. május 14-16 Lillafüred
    2020. JANUÁR 22.

Tisztelt Kolléganők, Kollégák!

Nagy öröm számunkra, hogy a XXVII. Országos Szülésznői Konferenciát több mint 20 év után újra a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztálya rendezheti 2020. május 14-16. között, Lillafüreden a Hunguest Hotel Palotában.

• OFKD felhívás
    2020. JANUÁR 3.

Örömmel tájékoztatjuk, hogy a XVII. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia (OFKD) online regisztrációs felülete a mai nappal megnyílt és várja a konferencia iránt érdeklődő hallgatók jelentkezését.

• FIGYELEM! Kutatásban való részvételi lehetőség ÉRTÉKES nyereményekért!
    2019. NOVEMBER 25.

Kedves Érdeklődő!

A Pécsi Tudományegyetem Pszichológia Intézetében egy új kísérleti játék tesztelése zajlik, melyben most Te is részt vehetsz. A kutatás célja, hogy górcső alá vegyük a csoporton belüli, illetve a csoportok közötti viselkedés sajátosságait, melynek érdekében 8 fős csoportokat invitálunk az Intézetbe.

• Erdélyi Boróka időgazdálkodás előadása a PTE-n
    2019. NOVEMBER 19.

Sok szeretettel várunk minden munkatársunkat, leendő, jelenlegi és egykori PTE hallgatót és minden kedves érdeklődőt a Többet ésszel mint idővel! - Időgazdálkodás és hatékonyság a sikeres és élhető egyetemi évekért című előadásra!

• EFOP Konferencia 2019
    2019. NOVEMBER 14.

Tisztelt Érdeklődők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Európai Uniós Fejlesztéspolitikáért Felelős Államtitkársága nevében tisztelettel meghívom az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) éves konferenciájára, amelyre 2019. november 26-án, Pécsett kerül sor a Zsolnay Kulturális Negyed E78 épületében.

• Mester-M Díj • a kiemelkedő tanári teljesítmények díjazására
    2019. NOVEMBER 13.

A Mester-M Díj a fiatal tehetségeket felkészítő tanárok és edzők munkáját ismeri el.