Német nyelvtudás fejlesztése – pályázat

2016. SZEPTEMBER 14. Hírek Pályázatok

A Magyar – Német Együttműködés az Egészségügyi Iskolai és Felsőoktatásért Közhasznú Alapítvány pályázatot hirdet.

PÁLYÁZAT FELHÍVÁS

ÁPOLÓ, MENTŐTISZT, GYÓGYTORNÁSZ, DIETETIKUS, SZÜLÉSZNŐ SZAKIRÁNYÁN

1-7 szemeszterben tanulmányokat folytató hallgatók részére,

NÉMET EGÉSZSÉGÜGYI SZAKNYELVI TUDÁSUK FEJLESZTÉSÉNEK TÁMOGATÁSÁRA.

Az Alapítvány kiemelten fontosnak tartja az Ápolás-Betegellátás alapszakos hallgatók német szaknyelvi tudásának fejlesztését, ezért 25 fő részére legfeljebb 4 félév időtartamban (56 óra/szemeszter, heti 4 óra óraszámban) német szaknyelvi oktatást biztosít a pályázat nyertesei számára, a Kar pécsi épületeiben.

A pályázat benyújtásának feltételei

A pályázaton részt vehet minden:

• a PTE ETK- val Ápolás és Betegellátás ápoló, mentőtiszt, gyógytornász, dietetikus, szülésznő szakirányán aktív jogviszonnyal rendelkező hallgató
  • a támogatás elnyerésének elbírálásában előnyt élveznek a B2 szintű, C típusú német nyelvvizsgával nem rendelkező hallgatók

A pályázat nyertesei az MNE Alapítvánnyal kötött megállapodásban vállalják, hogy:

• az adott szemeszterben hallgatói jogviszonyukat fenntartják
  • az adott félévben megtartott órák legalább 70% részt vesznek.

A pályázat benyújtása a mellékelt jelentkezési lap (letölthető INNEN) szabályszerű kitöltésével történik. A kitöltött jelentkezési lapot elektronikus úton az ildiko.farkas@etk.pte.hu címre, vagy személyesen a PTE ETK „A” épület (Vörösmarty u. 4.) 235. irodába Farkas Ildikóhoz kérjük eljuttatni.

A pályázatra történő jelentkezés határideje: 2016. 09.30.

Sikeres pályázást kívánunk!

Pécs, 2016. 09. 14.