Francia Kormány ösztöndíj program

2016. OKTÓBER 4. Hírek Pályázatok

A francia felsőoktatást külföldön népszerűsítő nemzeti ügynökséget képviselő Magyarországi Campus France Központ célja a Franciaországban felsőfokú tanulmányokat folytatni kívánó magyar és Magyarországon tartózkodó külföldi hallgatók mobilitásának elősegítése. A Központ iránymutatást nyújt a diákoknak, és segíti őket a franciaországi tanulmányaik előkészítésében, oly módon, hogy

• megadja nekik a szükséges információkat ahhoz, hogy a korábbi tanulmányaikkal összhangban egy helytálló tanulmányi tervet tudjanak kidolgozni;
  • segíti őket abban, hogy megtalálják a számukra legmegfelelőbb képzést, a sikeres franciaországi tanulmányaik érdekében;
  • tájékoztatást nyújt nekik a franciaországi diákéletről, ösztöndíjakról, és a különböző finanszírozási lehetőségekről;
  • választ ad a bennük felmerülő kérdésekre, vagy helyben, az irodában, vagy internetes honlapjának postaládáján keresztül;

kutatók jobban megismerjék a Francia Kormány ösztöndíj programjának minden  apró részletét, orientációját ugyanúgy mint a tanulmányi ösztöndíjért vagy a doktori kutatásért beadott  pályázatok elfogadásának feltételeit, valamint a  különböző tagozati képzés lehetőségét a franciaországi felsőoktatásban, Bob KABA LOEMBA, Magyarországi Francia Nagyköveség Együttmüködési Osztálynak Ösztöndíj Iroda,-és magyarországi Campus France Központ vezetöje látogatást tesz Pécsett 2016. oktober 19-én szerdán.

A tájékoztató 16:00 – 18:00 között élöadás és szémelyes beszelgetés formában lesz az ALLIANCE FRANCAISE-ben 7621 Pécs, Mária u. 9 – Tel: +36 72 22 44 44.

Személyes beszelgetés esetén idöpont egyeztetés szükséges

E-mail cimén: bk.loemba@inst-france vagy budapest@campusfrance.org