Katonák regenerációját segítették a PTE ETK hallgatói

2023. MÁRCIUS 23. Hírek Kari hírek

Idén 175 éves a Magyar Honvédség, amely évforduló alkalmából izgalmas kihívást hívott életre a Honvéd Vezérkar: április 7-ig, Mészáros Lázár hadügyminiszterré kinevezésének évfordulójáig egyénileg vagy csapatban 175 kilométer futást kell teljesíteni. Szombathelyen az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság (MH KIKNYP) négyfős csapata egyetlen nap alatt teljesítette a távot 2023. március 21-én, a Csónakázó-tó körül.

A katonák regenerációját segítették a PTE Egészségtudományi Kar Szombathelyi Képzési Központjának II. és III. éves gyógytornász hallgatói, illetve a PTE Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola diákjai testnevelés óra keretein belül csatlakoztak szimpatizánsként a futókhoz.

Segítő gyógytornász hallgatóink:
Kiss Borbála
Raposa Nóra
Szalai Júlia
Vlasich Zsófia

Illetve Horváth Boglárka szakoktató vezetésével a II. évfolyamosok egy csoportja.