IDEAL - Innovatív digitális nyelvtanulás az egészségügyi szektorban dolgozók számára - 4. videó

2023. SZEPTEMBER 22. Hírek Kari hírek

Mindenekelőtt sikeres 2023/2024-es tanévet kívánunk mindenkinek! Reméljük, csodálatos napsütéses nyaratok volt sok pihenéssel, és remek formában vagytok, hogy megismerkedjetek a 4. videótémánkkal, mely az „Innovatív digitális nyelvtanulás az egészségügyi szektorban dolgozók számára” (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) című Erasmus projekt keretében készült a németül tanuló egészségügyi dolgozók, hallgatók részére:.

A negyedik videó témája a gyógyszerelésre fókuszál. Napi rutin feladatok közé tartozik, amikor az ápoló a beteg részére kiosztja a gyógyszereket. A rövid párbeszédben az ápoló röviden elmondja és megmutatja melyik gyógyszer milyen betegségre való (bőrpanaszokra, szénanáthára, gyomorfekély, köpetürítés elősegítésére, fájdalomcsillapító, székletlazítás, véralvadásgátló szer) és hasznos tanácsot ad annak helyes alkalmazására is. A videó nyelvtudás szintje: A2.