• Szakmai elismerés
    2018. SZEPTEMBER 11.

A Magyar Laboratóriumi és Diagnosztikai Társaság 2018. augusztus 30. – szeptember 1. között Pécsett megtartott 59. Nagygyűlésén prof. dr. Toldy Erzsébet a Jendrassik Lóránd Emlékérmet vehette át.

• Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA a 2018. évre
    2018. SZEPTEMBER 11.

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.

• Campus Mundi – ösztöndíj rövid külföldi tanulmányúthoz
    2018. SZEPTEMBER 7.

A pályázat célja, hogy kiemelkedő képességű és tanulmányi teljesítményű hallgatók az itthoni tanulmányaikhoz szorosan kötődő rövid külföldi tanulmányúton vegyenek részt.

• Sportolási lehetőségek BŐVÍTVE!

Kedves Hallgatók!

Ahogy ígértük, összeszedtük a Pécsett található sportolási lehetőségeket! Egyetemen belüli, valamint külsős alternatívák is megtalálhatóak az alábbi listában. Jó válogatást, egészségetekre!

• Wing Tsun Kung Fu Campus Kredit

Fordan Tánccentrum - Pécs, Batthányi u. 9/a

• Családok éve fotópályázat
    2018. SZEPTEMBER 7.

A PTE munkatársai számára meghirdetett fotópályázatra a családdal kapcsolatos bármely témájú képet, melyet lencsevégre lehetett kapni, és korábbi pályázaton, kiállításon nem szerepelt, szeretettel várunk (max. 10 fotó/Beküldő).

• Az Egészségtudományi Szakkollégium felvételt hirdet
    2018. SZEPTEMBER 6.

Felvételizhet a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán  legalább két lezárt félévvel rendelkező bármely évfolyamán tanuló nappali tagozatos vagy graduális képzésében résztvevő hallgató.

• In memoriam dr. Komáromy László
    2018. SZEPTEMBER 1.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 84. évében elhunyt dr. Komáromy László, a PTE Egészségtudományi Kar és az Általános Orvostudományi Kar emeritus főiskolai tanára.

• EJU- Sevillai Egyetem Safe Fall Konferencia 2018.08.18-19. Cádiz
    2018. AUGUSZTUS 23.

2018. augusztus 18-19 között Spanyolországban Cádizban vett részt az Egészségtudományi Kar Fizioterápiás és Sporttudományi Intézetének adjunktusa Dr. Morvay-Sey Kata az European Judo Union (EJU) és a Sevillai Egyetem szervezésében megrendezett „Safe Fall” konferencián és kutatásindító workshopon.

• A PTE indul a legtöbbet bicikliző egyetem címért
    2018. AUGUSZTUS 22.

Egyetemünk csatlakozott az Academic Bicycle Challange programhoz, melynek keretében szeptember 1. és 30. között részt vesz egy nemzetközi megmérettetésben. A program célja, hogy felhívja a figyelmet a kerékpáros közlekedésre és a környezettudatosságra.

• Konferencia felhívás - MedPÉCS2018
    2018. AUGUSZTUS 22.

• Pályázati felhívás a PTE ETK TDK Ösztöndíj elnyerésére
    2018. AUGUSZTUS 16.

A Pécsi Tudományegyetem Rektora pályázatot ír ki az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 számú „Az orvos-, egészségtudományi és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című projekt keretei között a PTE ETK TDK Ösztöndíj elnyerésére.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 után kezdett hallgatóknak - 2018

• Záróvizsga hirdetmény 2014 előtt kezdett hallgatóknak - 2018

• In memoriam prof. dr. Rozsos István
    2018. AUGUSZTUS 14.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 86. évében elhunyt dr. Rozsos István professzor úr, karunk professor emeritus tanára.

• MVP hírek 3.
    2018. AUGUSZTUS 13.

A Modern Városok Program munkálatai miatt a „B” (7621 Pécs, Szepesy I. u. 1.) épületből átköltöztetett kollégák és szervezeti egységek elérhetőségei a következők:

• MVP hírek 2.
    2018. AUGUSZTUS 9.

A Modern Városok Program munkálatai miatt a kar „B” épületében működő szervezeti egységek (Tanulmányi Osztály, HÖK) átköltözése 2018. augusztus 13-án (hétfő) veszi kezdetét a 7621 Pécs, Váradi Antal u. 4. szám alatti épületbe.

• Hőségriasztás miatti intézkedés
    2018. AUGUSZTUS 9.

• Nemzetközi edukációs és kutatási lehetőség
    2018. AUGUSZTUS 3.

A Nurse and Pharmaceutical Care (NuPhaC) egy Belgiumban tevékenykedő szervezet, mely együttműködik hazai és nemzetközi szakértőkkel a gyógyszeres terápia és menedzsment oktatásának, szabályozásának, gyakorlásának és kutatásának megerősítése érdekében. Kapcsolatot alakított ki számos oktatási intézménnyel, egészségügyi intézménnyel, ápolóval, orvossal, gyógyszerésszel és ápolástudományt oktató személlyel.

• A 2018. ÉVI PÓTFELVÉTELI ELJÁRÁSBAN MEGHIRDETETT KÉPZÉSEK
    2018. JÚLIUS 26.

Meghosszabbították a pótfelvételi eljárás határidejét: augusztus 7. éjfélig lehet jelentkezni!

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar pótfelvételi jelentkezést hirdet meg alapképzési, mesterképzési, valamint felsőoktatási szakképzési szakok esetén önköltséges finanszírozási formára, (illetve ápolás mesterképzési szak, nappali munkarend esetében állami ösztöndíjas formára is) azok részére, akik a 2018-as felvételi eljárásban nem vettek részt, illetve akik a 2018. évi általános felvételi eljárás során nem nyertek felvételt egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. A jelentkező a pótfelvételi eljárás során csak egy felsőoktatási intézmény egy képzésére adhat be jelentkezési kérelmet.