Pályázat | Magyarország és a közép-európai térség az EU-ban, az EU a világban

2019. JANUÁR 9. Hírek Pályázatok

Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel egyetemek és a főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben...

1. Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi, illetve 2020 után várható szabályai.
  2. Magyarország vagy egy másik EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai
  3. Az Európai Unió 2020 utáni időszakra vonatkozó többéves költségvetésének tárgyalásai.
  4. Az Európai Unió jövőjéről folytatott vita.
  5. Az Egyesült Királyság kilépésének lehetséges hatásai a tagállamokra, az uniós intézményekre és politikákra.
  6. Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság, demográfia).
  7. A Visegrádi négyek és a regionális együttműködés jelentősége.
  8. Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.
  9. Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).

A pályázatra a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésben részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói jelentkezhetnek.

A pályázat díjazása:
1. helyezett                      400 000 Ft
2. helyezett                      300 000 Ft
3. helyezett                      200 000 Ft
két különdíj, egyenként      150 000 Ft

A teljes pályázati kiíráshoz kérem kattintson ide.

A pályázat beküldésének határideje: 2019. február 15., péntek