Erasmus+ központi pályázati felhívás: előremutató együttműködések

2017. JANUÁR 11. Hírek Pályázatok

Az oktatás és képzés területén előremutató európai együttműködési projektekre lehet pályázatot benyújtani az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökséghez.

Az előremutató együttműködési projektek (FLCP-k) olyan transznacionális együttműködési projektek, melyek célja, hogy olyan új, innovatív szakpolitikai megközelítéseket keressenek, teszteljenek, fejlesszenek vagy értékeljenek, amelyek lehetőséget adnak a széles körű alkalmazásra és a jobb oktatási és szakképzési rendszerek támogatására.

A jelen felhívásra benyújtott pályázatoknak az alább felsorolt 5 prioritás egyikére kell irányulniuk:

• az alapvető készségek elsajátítása alacsony képzettségű felnőttek esetében,
  • a teljesítményalapú megközelítések népszerűsítése a szakoktatásban és szakképzésben,
  • az innovatív technológia terjesztése a karrier-tanácsadás területén,
  • a személyzet professzionalizálása (iskolai oktatás, beleértve a koragyermekkori nevelést és gondozást),
  • a felsőoktatásra vonatkozó megújult uniós stratégia céljainak elérése.

Támogatható pályázónak minősülnek az oktatás és képzés területén vagy más ágazatokban, például a nemformális tanulásban, beleértve többek között az ifjúságpolitikában, illetve más társadalmi-gazdasági ágazatokban működő állami vagy magánszervezetek vagy ágazatokon átívelő tevékenységeket végző szervezetek.

A pályázatokat 2017. március 14-én, közép-európai idő szerint déli 12.00 óráig kell benyújtani.

További információ: