Edzői siker European University Championship Judo versenyen

2017. SZEPTEMBER 05. Hírek Kari hírek

2017. július 24-27. Coimbra, Portugália

European University Championship

EUC 2017 Judo, Karate, Taekwondo

A Pécsi Tudományegyetemet 5 versenyző Bognár Péter (60kg, ASE) másod évfolyamos gépészmérnök szakos, Boros Bence (66kg Kaposvári JK) másod évfolyamos testnevelés-történelem osztatlan tanár szakos, Gard Richárd (66kg, PKSE) negyed évfolyamos testnevelés-történelem osztatlan tanár szakos, Windischmann Bence (73kg, ASE) másod évfolyamos testnevelő-edző szakos, valamint Kárpáti Gábor (81kg, PKSE) negyed évfolyamos testnevelő-edző szakos hallgató képviselte a 2017. július 24-27. között megrendezésre kerülő European University Championship Judo versenyen Coimbrában, Portugáliában.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi karának adjunktusa, karate szakedző és judo edző Dr. Morvay-Sey Kata (PTE ETK Fizioterápiás és Sporttudományi Intézet) és Romváry Attila (PKSE vezetőedző) judo edző kísérte a versenyre a sportolókat.

Az EUC 2017 Judo, Karate, Taekwondo versenyt a 2018-ban ugyanitt, Coimbrában megrendezendő Európai Játékoknak (EUG 2018) a főpróbájaként tekintették.

A versennyel kapcsolatos adminisztratív teendőket (regisztráció, nevezés, MEFS-sel, EUSA-val kapcsolattartás, utazással kapcsolatos ügyintézés stb.) a PTE OIG Sportiroda rendkívül lelkiismeretes munkával végezte.

Boros Bence (18 induló) (66kg) erőnyerőként kezdte meg versenyét, első mérkőzésén Odilon Wasaulua francia, majd holland ellenfelét Luc Hal Van-t, és a német Louis Arnolds-ot győzte le. A döntőben a montenegrói Marko Gusic ellen három wazaarit érő akcióját sem adták meg Bencének. Ellenfele vitatott körülmények között 3 wazaarival győzte le, így végül a 2. helyen végzett.

Bognár Péter (18 induló) (60kg) első mérkőzésén a spanyol Miguel Fernandeztől kapott ki, majd második mérkőzésén kikapott a francia Theau Giallurachistől, aki végül a 3. helyen zárta versenyt. Péter a 9. helyen végzett.

Gard Richárd (18 induló) (66kg) első mérkőzésén francia ellenfelétől Mohammed Berrabahtól szenvedett vereséget. A 4 perces küzdőidő döntetlenül zárult, az arany pontért (golden score) történő hosszabbításban maradt alul. Ellenfele később vereséget szenvedett, így nem vitte tovább vigaszágra Richárdot. Ellenfele bronzérmesként zárta a versenyt. Richárdot megmutattuk az orvosnak mivel derékfájdalomra panaszkodott, azonban nem kapott nagyobb ellátást (jegelés és fájdalomcsillapító).

Windischmann Bence (18 induló) (73kg) első mérkőzésén győzött portugál ellenfele Antoine Massart ellen, majd második mérkőzésén kikapott a német Lukas Vennekoldtól, aki végül másodikként végzett. Bence a 9. helyen végzett.

Kárpáti Gábor 81 kg-ban kezdte meg versenyzését. Első mérkőzésén ipponnal győzte le a spanyol José Gasparicot. Következő mérkőzésén wazaarival vezetett a francia Maxim Flament ellen, amikor már csak 1,5 perc volt vissza a 4 perces küzdelemből. Ellenfele akcióját wazaarival értékelték, azonban a földre érkezésnél Gábor könyökére esett ellenfele, így sérülés miatt kénytelenek voltunk feladni a mérkőzést, valamint a további küzdelmeket a vigaszágon. Az orvos a szalagok megnyúlását, ezáltal a könyökízület instabilitását állapította meg, rögzítőkötést tett fel. Gábor végül így a 9. helyen zárt, francia ellenfele az 5. helyen zárt.