Nyílt Nap – Kaposvári Képzési Központ

2018. JANUÁR 18. 10:00
10:00

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt Kaposvári Képzési Központunk Nyílt Napján!

A Nyílt Nap időpontja: 2018. január 18. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszíne: PTE ETK Kaposvári Képzési Központ, Kaposvár,  Szent Imre u. 14/B.

NYÍLT NAP

PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM EGÉSZSÉGTUDOMÁNYI KAR

KAPOSVÁRI KÉPZÉSI KÖZPONT

2018. JANUÁR 18. 10:00

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Kaposvári Képzési Központjában szervezett Nyílt Napon tájékoztató előadások keretében szerezhettek információt a kar képzési kínálatairól, és azokról a lehetőségekről, amelyeket az egyetem és Kaposvár város kínál tanulmányaitok folytatásához, valamint az egyetemi életbe való bekapcsolódáshoz.  A Nyílt Napon lehetőségetek lesz megtekinteni az infrastruktúrát, a különböző szolgáltatásokat és a kollégiumot is.

Szeretettel várunk benneteket egy forró teával és pogácsával:

A PTE ETK oktatói és hallgatói

Miért érdemes eljönnöd a nyílt napra?

Megismerheted a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar által kínált lehetőségeket.

Meghallgathatod a tájékoztató előadásokat.

Megismerkedhetsz a PTE Idegen Nyelvi Titkárság képzéseivel és a ECL nyelvvizsga lehetőségeivel.

Felteheted a kérdéseidet mindenről, ami érdekel.

Körbejárhatod az épületeket, bekukkanthatsz a laboratóriumokba és a demonstrációs termekbe.

Részt vehetsz különféle interaktív bemutató órákon.

Kapcsolatot építhetsz leendő hallgatótársaiddal, megismerkedhetsz oktatóinkkal.

PROGRAM:

9:30-10:00

REGISZTRÁCIÓ

10:00-10:35

RÖVID TÁJÉKOZTATÓ ELŐADÁSOK A FELVÉTELI ELJÁRÁSRÓL ÉS A KÉPZÉSEKRŐL

Kari tájékoztató – dr. habil. Ács Pongrác  egyetemi docens, intézetigazgató, oktatási dékánhelyettes

A Tanulmányi Osztály tájékoztatója – Bertáné Antal Marianna tanulmányi osztályvezető

HÖK köszöntő – Guzicki  Cordula  Azucséna, a HÖK kaposvári alelnöke

A Kaposvári Képzési Központ és az orvosdiagnosztikai laboratoriumi analitika szakirány bemutatása – dr. Stromájer-Rácz Tímea adjunktus, képzési igazgató, szakirányfelelős

Védőnő szakirány bemutatása – Karamánné dr. Pakai Annamária adjunktus, képzési igazgató, tanszékvezető

Képalkotó diagnosztikai analitika szakirány bemutatása – Sipos Dávid szakoktató

12.00-12.40        Izgalmas kémiai kísérletek

Interaktív laborfoglalkozás oktatónk irányításával.

Nem varázslat, de téged is elvarázsol a látvány a laborban. Ismerkedj meg a labor eszközeivel, vegyél részt izgalmas és érdekes kísérletekben! Megtudhatod például, hogy néz ki a kémiai kaméleon, hogyan lehet szikraesőt előidézni, elefántfogkrémet készíteni, láthatsz lángfestést, sőt vihart is egy kémcsőben.

Előadás helyszíne: 10-es labor

10:45-11.45        A szoptatás művészete

Gyakorlati bemutató a demonstrációs teremben.

A védőnők egyik fontos feladata a szakszerű, modern babagondozást, babatáplálást képviselni, átadni. Nyílt Napunk keretében lehetőséged lesz súlyarányos babán kipróbálni a baba gondozását, valamint felteheted ezzel, vagy a védőnő egyéb feladataival kapcsolatos kérdéseidet.

Előadás helyszíne: 117-es terem

11:25-12:00        KÉPALKOTÁS NAPJAINKIG

Egy érdekes előadás keretében megismerheted a képalkotó eljárások alapjait, klinikai felhasználásuk jelentőségét és megtudhatod, hogy mi a szerepe egy radiografusnak a képalkotás folyamatában.

Előadás helyszíne: I. Előadó

TOVÁBBI PROGRAMOK:

9:30-13:00

SZAKIRÁNYOK STANDJAI (Látványos bemutatók részese lehetsz (pl.: mikroszkopikus metszetvizsgálat, anatómiai bemutató), tájékozódhatsz a szakirányokról, jelenlegi hallgatóinktól kérdezhetsz.)

EGÉSZSÉGSAROK (Testtömeg, testmagasság mérésére, BMI meghatározásra, vérnyomás- és vércukormérésre lesz lehetőség. Újraélesztés bemutató.) V.Előadó

LÁTHATÓ SEJTEK Mikroszkóp segítségével láthatóvá tesszük a láthatatlan dolgokat.

KIÁLLÍTÁS A PTE ETK HKO Konfuciusz Intézet gyógynövény kiállítása

Agytorna! Kvízkérdés- Próbáld ki magad az egészségügyben!

10:45 és 11:30

UH VIZSGÁLAT (Megtudhatod, mire jó az UH vizsgálat, illetve hogyan működik.)

10:45-12:00

KEREKASZTAL BESZÉLGETÉSEK az Aulában (Hallgatóink élménybeszámolót tartanak külföldi tanulmányutakról, ösztöndíjakról. Oktatóink és a Tanulmányi Osztály munkatársai a képzéseinkkel kapcsolatos kérdésekre válaszolnak.)

A helyszín megközelítése: Kaposvár, Szent Imre u. 14/B.

Autóval érkezve: ingyenes parkolási lehetőség az épület előtt

Dombóvár felől érkezve egyenesen a 48-as Ifjúság útján Somogy Megyei Rendőr-főkapitányságig kell jönni, majd ott balra fordulva megérkezel a parkolóba.

Szigetvár felől érkezve a Füredi csomópontnál jobbra kell fordulni, majd egyenesen a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányságig, ahol jobbra kell fordulni, majd rögtön balra és megérkezel a parkolóhoz.

Nagykanizsa felől érkezve a városba egyenesen kell haladni a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányságig, ott jobbra kell fordulni, majd rögtön balra és megérkezel a parkolóhoz.

Busszal érkezve: kényelmesen 15 perces sétával eléred az épületet. A busz állomásról elindulva a sétáló utcát keresd meg, ott fordulj jobbra, majd a sétáló utca végén balra kell fordulni. A Postától egyenesen a Szent Imre utca végéig kell haladni.

Vonattal érkezve: kényelemesen 15 perces sétával megközelítheted a helyszínt, a vasút állomással szemben lévő utcán elindulva (Dózsa György utca), érintve a Postát a Szent Imre utcába érkezel, és onnan egyenesen az utca végéig kell sétálni.